Relax. We care w Używanym BMW

Puste hasło, czy nowy, duży argument za zakupem używanego BMW? Do sportowego wizerunku, BMW dodaje drugą nogę w postaci 'Relax. We care'. Serwis zapobiegający zdarzeniom i wyprzedzający potrzeby, ale taktowny - nie mieszający się w życie kierowcy (stopniujący komunikaty).

Na przykładach: na czym polega Relax. We Care? Czy warto zmienić obecnie użytkowaną markę na BMW dla samej Proactive Care (indywidualnego wsparcia)?

BMW Relax. We Care. Basen, arbuz, zrelaksowany mężczyzna

Zdjęcie reklamowe 'Relax. We care'. Pławienie się w basenie przez głównego bohatera może mylić. Proactive Care jest demokratyczna - patrz drugie zdjęcie na plaży.

 

'Relax. We care' a Proactive Care

Bardziej namacalne jest Proactive Care. Obietnica serwisowa. Że skontaktujemy się, by przypomnieć o przeglądzie. Lub wyślemy pomoc na miejsce zdarzenia. Poniżej lista mniej znanych składników, jak kluczykomat, CitNOW (udostępnienie online stanu naprawianego samochodu w formie video).

'Relax. We care' to hasło reklamowe. Towarzyszy personom BMW ze slajdów, jak sztandarowy slajd z arbuzem (znany z social mediów i z wyświetlaczy w ASO BMW).

 

Proactive Care w używanym BMW?

Tak i za darmo. W dowolnym roczniku.

Lepiej z Proactive Care współpracują samochody BMW wyprodukowane od 2014 roku.

 • Wystarczy, że założysz BMW ID - czyli zwykłe konto na stronie bmw.pl lub w aplikacji My BMW,
 • Teraz dodaj w nim swój samochód,
 • Dodaj numer telefonu, adres email / wyraź zgody / wybierz preferowaną stację BMW.

Klienci pytają, czy konto jest na pewno bezpłatne. Konto BMW ConnectedDrive jest bezpłatne, a dopiero zamówienie usług (np. asystent parkowania) ze sklepu ConnectedDrive podlega opłatom. Jest wspólna nazwa ConnectedDrive - i dla konta, i dla sklepu z usługami.

Żeby korzystać z Proactive Care, wystarczy konto.

No i warto bywać w ASO, choćby na wymianę oleju. Wtedy masz ciągłość Mobile Care (assistance). Zapraszamy z używanym BMW do Bawaria Motors Warszawa, Janki, Piaseczno, Katowice lub Gdańsk.

Co z wcześniej wyprodukowanymi egzemplarzami, np. z lat 2000., lat 90., czy nawet z lat 70. i 80.? Również można takie auto dodać do swojego profilu BMW i mieć je w aplikacji My BMW. Kilka samochodów na jeden profil - nowe BMW do codziennej jazdy, samochód żony, czy syna oraz youngtimer stojący w garażu - jest jak najbardziej o.k.

 

BMW Proactive Care plaża, klif. Opalanie się na słońcu

 

Jak Autoryzowany Serwis BMW będzie się ze mną kontaktował?

 • Przez powiadomienia na wyświetlaczu samochodu,
 • Przez aplikację My BMW,
 • Przez email,
 • Przez telefon.

 

Relaks w praktyce.

Jak w praktyce wygląda hasło 'Relax. We care'? Kilka przykładów:

 1. W drodze na wakacje przeciera się izolacja czujnika wałka rozrządu. Samochód jedzie dalej, jednak ma ograniczone obroty silnika. Możemy zrobić zdalną diagnostykę. Zaprosimy do pobliskiej stacji BMW, w taki sposób by urlopowa przygoda toczyła się dalej.
 2. Czujnik w klockach hamulcowych wykrywa graniczne zużycie. Poinformujemy, na ile jest to pilne, i zaprosimy na przegląd hamulcowy.
 3. Zbliża się termin przeglądu. Zaproponujemy dostępne terminy do wyboru.
 4. Gdy samochód stoi w serwisie, będziemy informować o postępie prac.
 5. Zapracowany użytkownik? Opcjonalnie odbierzemy / dostarczymy samochód po naprawie.
 6. Awaria / wypadek na drodze? Służymy proaktywną pomocą 24 / 365.
 7. W Polsce i za granicą.

 

Mniej znane składowe 'We care'

 • Kluczykomat. Bezkontaktowe pozostawienie pojazdu w serwisie.
 • Umówienia online / Zgłoszenie szkody online.
 • CitNOW - video do 3 minut pokazujące stan samochodu, podzespołu do naprawy.
 • Door to door.

 

Czy kupić używane BMW dla Relax, we care?

Tak jak kupujemy BMW dla wrażeń z jazdy, tak teraz warto doświadczyć 'Relax. We care'. Puste słowa, czy nowa jakość?

Średnie z opinii Google w okolicach 4,8/5 wyróżniają sieć BMW.

BMW znane jest ze strategicznych udanych posunięć, jako koncern utrzymuje niezależność, gdy inne marki nie są w stanie. Czy Proactive Care jest takim strategicznym posunięciem, w związku z demografią, dostatkiem? Potrzebą zwolnienia i relaksu.

Radykalna przemiana Serii 3 (Neue Klasse) i Nowego BMW X3 (Neue Klasse X) zdają się potwierdzać zwrot w kierunku wymagającej klienteli, dotychczas jednak nie rozważającej zakupu BMW. Przychodzi czas na doświadczenie BMW na nowo.